Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou

Fulltextové vyhledávání 2.0

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
24
Technické kroužky - Studentská
25 26 27 28 1 2
3
Jarní prázdniny
4
Jarní prázdniny
5
Jarní prázdniny
6
Jarní prázdniny
7
Jarní prázdniny
8 9
10
Středoškolákem na zkoušku
11
Středoškolákem na zkoušku
Hlasování o školní kolekci oblečení
12
Středoškolákem na zkoušku
13
Středoškolákem na zkoušku
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Nový školní e-shop!
1 2
Chceš se dozvědět něco víc o malých modulárních reaktorech ?
3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktivity školy > Rychlostí světla -  ISCAR ČR

Rychlostí světla -  ISCAR ČR



Studenti druhého a třetího ročníku oboru strojírenství měli jedinečnou příležitost zúčastnit se odborného semináře „Rychlostí světla“, který se konal 9. dubna 2025 ve spolupráci společnosti ISCAR a firmy ŽĎAS, a.s. Tato akce představovala nejen setkání odborníků z celé republiky, ale především pohled do budoucnosti v oblasti obrábění, kde moderní technologie a inovace hrají zásadní roli.

Seminář se odehrál v prostorách kina ve Žďáru nad Sázavou. Společnost ISCAR dlouhodobě spolupracuje na vývoji a přípravě technologií pro obrábění a dodává kompletní sortiment nástrojů, které pokrývají jak tradiční, tak i nejnovější inovace, například z kampaně LOGIQUICK zaměřené na maximalizaci produktivity a minimalizaci nevýrobních časů.

Seminář zahájili jednatel ISCAR ČR Miroslav Řehoř a generální ředitel Žďasu Pavel Cesnek. Miroslav Řehoř zdůraznil, že správně zvolená technologie je klíčem k úspoře času a nákladů, což potvrdil i zkušený odborník Josef Klíma, který během svých přednášek sdílel reálné příběhy ze své praxe a ukázal, jak technologie ISCAR pomáhají firmám zvyšovat efektivitu výroby.

Akce byla vizuálně i obsahově atraktivní – pořadatelé ji doplnili laserovými efekty, které podtrhly její název „Rychlostí světla“. Sál s kapacitou 250 míst byl zcela zaplněn, což svědčí o velkém zájmu odborné veřejnosti o nejnovější trendy v obrábění. Mezi dalšími vystupujícími byl Milan Ševčík z TECNOTRADE, který představil přednosti korejské značky DOOSAN, a Vladimír Grmela ze společnosti SolidVision, jenž se věnoval vhodným softwarovým řešením pro obrábění.

Seminář byl zakončen netradičním zpestřením – na pódiu vystřídaly zkušené strojaře tanečnice, což přispělo k uvolněné atmosféře a podtrhlo moderní a inovativní přístup pořadatelů. 

Pro studenty byla tato akce nejen inspirací, ale i praktickou ukázkou toho, jak vypadá budoucnost obrábění – od moderních nástrojů přes software až po efektivní výrobní procesy. Takové zkušenosti jsou pro jejich vzdělávání a budoucí profesní kariéru neocenitelné a potvrzují význam spolupráce škol s průmyslovými firmami, které posouvají hranice technologií stále dál.

Velké poděkování za pozvání patří Josefu Klímovi - ISCAR ČR.